Site Overlay

Szwajcarski kanton Zug do przyjmowania podatków w Bitcoin, Ethereum

Podobne usługi są już dostępne w mieście Zug, stolicy kantonu.

Szwajcarski kanton Zug, znany również jako Crypto Valley, zdecydował się przyjąć Bitcoin System i Ethereum jako płatności podatkowe od lutego 2021 roku.

Będzie to dotyczyło zarówno osób prywatnych, jak i firm, ponieważ będą one mogły opodatkować do 100.000 CHF (około 109.000 USD), jednak częściowe płatności w krypcie nie będą akceptowane.

Najbardziej zróżnicowana publiczność na FMLS 2020 – Gdzie finanse spotykają się z innowacjami

Zug jest domem dla wielu startupów kryptograficznych i blokowych ze względu na przyjazne przepisy w jurysdykcji administracyjnej.

W szczególności, miasto Zug, stolica szwajcarskiego kantonu, już od 2016 roku przyjmuje podatki w walutach cyfrowych, co czyni obecny program przedłużeniem.

Proponowane artykuły
Jak ograniczyć anulowanie rezerwacji podczas Covid-19Go do artykułu >>

„Jako ojczyzna Doliny Kryptońskiej, ważne jest dla nas dalsze promowanie i upraszczanie korzystania z krypto walut w życiu codziennym“, powiedział Heinz Tännler, dyrektor finansowy w administracji Zug. „Poprzez umożliwienie płacenia podatków za pomocą Bitcoin lub Eter, robimy duży krok w tym kierunku.“

Zmienność nie może powstrzymać akceptacji

Tännler doprecyzował również, że pomimo decyzji administracji o otrzymywaniu kryptokurwalut jako więcej płatności, otrzyma kwotę w fiat. To, według niego, ochroni urząd skarbowy przed zmiennością rynku waluty cyfrowej.

W tym celu Departament Finansów Zug współpracuje z lokalną firmą świadczącą usługi kryptograficzne Bitcoin Suisse. Firma ta będzie odpowiedzialna za przeliczanie kryptograficznych walut na franki szwajcarskie.

Departament podatkowy ma również w najbliższych tygodniach plany zainicjowania programu pilotażowego, ponieważ Tännler poprosił wszystkich, którzy chcą płacić podatki w krypcie, aby skontaktowali się z kantonalnym urzędem skarbowym.

„Połączenie technologii transakcyjnej i transakcji płatniczych z kryptowalutami pozwala nam zapewnić podatnikowi dobre doświadczenia i zaoferować sprawdzone usługi dla kantonu Zug“, dodał dr Arthur Vayloyan, dyrektor generalny Bitcoin Suisse.