Dyrektorzy Goldman i Interactive Brokers twierdzą

Dyrektorzy Goldman i Interactive Brokers twierdzą, że trend Wallstreetbets może „zniszczyć system“.

Najwięksi gracze w tradycyjnych finansach są zaniepokojeni ostatnimi akcjami giełdowymi napędzanymi przez Redditorów i kolosalną liczbę inwestorów detalicznych. W tym tygodniu członek zarządu Goldman Sachs ostrzegł, że jeśli te Cryptosoft krótkie transakcje będą kontynuowane, może to „spowodować kulę śnieżną na całym rynku“. Co więcej, założyciel Interactive Brokers Thomas Peterffy poczynił w tym tygodniu podobne uwagi, mówiąc, że tego typu ryzyko systemowe może „teoretycznie doprowadzić do upadku całego systemu“.

Wallstreetbets Trend Could ‚Snowball Through the Market‘

Rok 2021 był jak dotąd interesującym rokiem, a w tym tygodniu forum Reddit o nazwie r/wallstreetbets wywołało zupełnie nowy gorący temat. Cztery dni temu, news.Bitcoin.com poinformował o fiasku giełdowym, który rozpoczął się od krótkiego ściskania akcji Gamestop (GME). Ale akcje GME nie były jedynymi akcjami, które odczuły nacisk, ponieważ trend wallstreetbets (WSB) zaczął przeciekać do wielu innych rodzajów akcji.
Historia rynku akcji i trend Wallstreetbets (WSB) wstrząsnął rynkami finansowymi w tym tygodniu i był jednym z najgorętszych tematów w Stanach Zjednoczonych. Jeśli przegapiłeś historię WSB w tym tygodniu, upewnij się, że przeczytałeś raport news.Bitcoin.com na ten temat tutaj.

Na przykład, akcje z indeksu Russell 3000 (RUA) były celem, w tym tickery takie jak NOK, GOGO, AMCX i FIZZ. Szaleństwo w mediach społecznościowych przedostało się nawet do świata kryptowalut, powodując wzrost cen takich monet jak dogecoin i XRP. Szacuje się, że krótkodystrybutorzy stracili „70,87 miliardów dolarów z ich krótkich pozycji“, zgodnie ze statystykami firmy Ortex zajmującej się analizą danych finansowych.

Analiza z Zerohedge ujawnia, że Melvin Capital stracił aż 7 miliardów dolarów w ciągu miesiąca 2021 roku. „Melvin Capital stracił 53% w styczniu, ponieważ Gabe Plotkin (były menedżer portfela SAC), stracił ponad 5,3 miliarda dolarów w ciągu jednego miesiąca“ – zauważono w raporcie.

Finansowy newsdesk donosił również o innym trendzie WSB, który miał miejsce w ostatnim tygodniu, gdy short squeezers chcą ścisnąć rynek srebra. Jeden z wątków na r/wallstreetbets sugerował, że siła mas może wycisnąć cenę srebra z 25 dolarów do 1000 dolarów. Zerohedge informował o trendach, które pokazują, że Redditorom i użytkownikom mediów społecznościowych udało się wywołać popyt na srebro.

„W ciągu 24 godzin poprzedzających piątkowe zamknięcie rynku, SD Bullion sprzedało prawie 10x więcej uncji srebra niż normalnie sprzedajemy w ciągu całego weekendu poprzedzającego niedzielne otwarcie rynku“ – ujawnił dziennikarz finansowy. „Na normalnym rynku, zwykle możemy znaleźć przynajmniej jednego dostawcę/źródło chętne do sprzedania kilku uncji w ciągu weekendu, jeśli przekroczymy naszą długą pozycję (liczbę uncji, którą przewidujemy, że sprzedamy w ciągu weekendu)“.

Comments are closed.