Aktualizacja rynku Bitcoin na 29 stycznia 2021: Elon Musk, Ray Dalio, analiza cen

Ten artykuł zawiera aktualizację (na godzinę 08:45 UTC w dniu 29 stycznia 2021 r.) na temat najnowszego myślenia o Bitcoinie przez wpływowych analityków kryptowalutowych, inwestorów i handlowców oraz innych liderów myśli.

Akcja cenowa Bitcoina

Zgodnie z danymi TradingView, na giełdzie kryptowalutowej Bitstamp, Bitcoin handlował w zakresie $29,943 (o 00:222 UTC) – $33,836 (o 23:19 UTC) w czwartek (28 stycznia).

Około 07:34 UTC 29 stycznia, Bitcoin był handlowany na Bitstamp na poziomie $31,990. Mniej niż godzinę później (o 08:29 UTC), Bitcoin był handlowany po $32,086. Następnie, cena Bitcoin poszła pionowo, a 31 minut później osiągnęła $36,986.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tego jest to, że skok ceny Bitcoin rozpoczął się mniej więcej w tym samym czasie, kiedy prezes Tesli Elon Musk zaktualizował swoje bio na Twitterze, aby składało się tylko z hashtagu „#bitcoin“.

Wiele osób w społeczności kryptowalutowej wydaje się uważać działanie Elona za bardzo bycze dla Bitcoina, ponieważ zakładają, że oznacza to, że Tesla rozważa wykorzystanie Bitcoina jako aktywa rezerwy skarbowej w taki sam sposób, jak MicroStrategy.

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy Musk wspomniał o kryptowalucie w swoim bio. Na przykład, 2 kwietnia 2019 r. tymczasowo zmienił swoje bio na Twitterze, aby powiedzieć „CEO Dogecoin“, a następnie zmienił je kilka godzin później na „Były CEO Dogecoin“.

Bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem może być to, że Musk wie, że Bitcoin jest teraz bardzo gorący, a on celowo jest kryptyczny w swojej wzmiance o Bitcoin, aby jeszcze więcej ludzi mówiło o nim i Tesli; jeśli to wyjaśnienie jest poprawne, to jest to kolejny genialny ruch marketingowy Muska. Warto również zauważyć, że Musk jest w pełni świadomy, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie docenia dyrektorów generalnych ogłaszających z wyprzedzeniem istotne wydarzenia w ich firmie za pośrednictwem Twittera.

Obecnie (stan na 08:33 UTC 28 stycznia), według danych CryptoCompare, Bitcoin notowany jest w okolicach $37,682, wzrastając o prawie 20% w ciągu ostatnich 24 godzin i o 30% w okresie year-to-date.

Analityk kryptowalutowy Alex Krüger miał to do powiedzenia na temat ostatniej akcji cenowej Bitcoina.

A oto, co naukowiec Rafael Schultze-Kraft, współzałożyciel i CTO startupu Glassnode zajmującego się badaniem rynku on-chain, powiedział o krótkich likwidacjach, które miały miejsce na Binance w wyniku tweeta Muska.

Najnowsze przemyślenia Raya Dalio na temat Bitcoina

17 listopada 2020 r., w dniu, w którym Bitcoin przebił poziom 17 000 USD, legendarny miliarder zarządzający funduszem hedgingowym Ray Dalio przyznał, że jego założenia dotyczące Bitcoina mogą być błędne.

Dalio jest założycielem, prezesem i współgłównym dyrektorem inwestycyjnym Bridgewater Associates.

71-letni Amerykanin, którego wartość netto szacuje się na około 18,7 miliarda dolarów, stworzył firmę zarządzania aktywami Bridgewater Associates ze swojego nowojorskiego mieszkania zaledwie dwa lata po otrzymaniu MBA z Harvard Business School. Bridgewater Associates miała 138 miliardów dolarów w aktywach pod zarządzaniem w kwietniu 2020 roku, a jej liczni klienci instytucjonalni to „fundusze emerytalne, fundusze wieczyste, fundacje, rządy zagraniczne i banki centralne“.

Następnie, wczoraj (28 stycznia), w poście (zatytułowanym: „What I Think of Bitcoin“) opublikowanym na stronie internetowej Bridgewater, Dalio podzielił się swoimi najnowszymi przemyśleniami na temat Bitcoina.

Zaczął od pochwały dla Bitcoina:

„Wierzę, że Bitcoin to jeden piekielny wynalazek. Wynalezienie nowego rodzaju pieniądza poprzez system, który jest zaprogramowany w komputerze i który działa od około 10 lat i szybko zyskuje popularność zarówno jako rodzaj pieniądza, jak i przechowywanie bogactwa, jest niesamowitym osiągnięciem…

„Wydaje mi się, że Bitcoinowi udało się przekroczyć linię od bycia wysoce spekulacyjnym pomysłem, który równie dobrze mógłby nie istnieć w krótkim czasie, do prawdopodobnie bycia w pobliżu i prawdopodobnie posiadania pewnej wartości w przyszłości“.

 

Comments are closed.